| anonim_4396 a întrebat:

Cum alegi o imprimanta? Sunt atatea modele pe piata...

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Trebuie sa tii cont si de raportul pret calitate care sa fie cat mai apropiat nevoilor tale.
Pretul pe coala tiparita sa fie cat mai mic.
Azi preturile imprimantelor sunt relativ mici.Costurile importante sunt la consumabile(cartuse alb-negru si color, toner, hartie de imprimanta).
Daca la servici ai un tip de imprimanta te poti orienta la un model care sa foloseasca acelasi tip de cartus poate te mai poti lipi din cand in cand de vreun cartus.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

In functie de ce "stie", ce ai nevoie, bugetul tau, pretul toner-ului, capacitatea rezervoarelor si daca se pot usor reancarca etc.