| Iamr3d a întrebat:

Cum anulez o cerere de retur la eMAG?

4 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Eu am sunat la contact cu clienții. Am zis tot acolo, și mi s-a confirmat în mail că s-a anulat

| Simpatic a răspuns:

Nu se poate face cerere de anulare a returului, pentru ca odata inregistrat returul este preluat ca atare.

| Estellar a răspuns:

Bună!

Niciun magazin nu dorește să-ți ia produsul, să-ți restituie banii și să plătească costul transportului!

Pentru a anula cererea unui retur o poți face atât telefonic cât și online.

Poți să suni la numărul de contact eMAG: 0722250000 (mobil) sau 0212005200 (fix).

Sau poți să completezi formularul online accesând linkul: https://www.emag.ro/contact-form

În cel mult 48 de ore trebuie să ți-se confirme pe mail anularea acestuia.

Sper că ți-a fost de folos!
O zi bună!