| spaimaspaima a întrebat:

Cum cumpar in rate online de pe PC garage prin BRD 12 rate? momentan nu am card, vreau sa stiu ce imi trebuie cand merg sa-l fac imi?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca la orice credit, carte de identitate, adeverinta de venit si cerere de credit, posibil sa mai ai nevoie si de ceva facturi la utilitati sa dovedesti ca stai la adresa din buletin.

Nu ca nu ar scrie mare si clar pe site toata ce ai nevoie, da na...

http://www.pcgarage.ro/info/plata/in-rate/credite-si-carduri-brd-finance/#2

| DjNick112 a răspuns:

Inainte de toate, trebuie sa ai servici, pentru ca iti trebuie o adeverinta de venit, dupa care vezi ce acte iti mai trebuie, asta pentru ca sa iti faci un card de credit, cu ala faci rate

| Devreaux27 a răspuns:

Pai ti-ar trebui buletinul si cerificatul de nastere

| suntserios a răspuns (pentru Devreaux27):

Daca nu stii despre ce e vorba de ce te apuci sa raspunzi? doar sa te bagi in seama? sau...

ce treaba are certificatul de nastere in toata ecuatia asta? sunt extrem de curios unde ai gasit informatia asta? doar cand esti minor sub 14 ani sau iti faci cartea de identitate ti se cere certificatul de nastere... niciun caz la banca.

Si daca tot ii zici prostii din astea de ce nu ii spui si de adeverinta de venit care este cl mai important document in cazul de fata?

| spaimaspaima explică (pentru suntserios):

Imi dau cei de la brd formular ca altfel nu pot sa scot adeverinta de la serviciu?

| suntserios a răspuns (pentru spaimaspaima):

Da, ar trebui sa iti dea