| anonim_4396 a întrebat:

Cum e cu comanda pe allexpress? E sigură? Coletul îți este adus acasă sau te duci la posta de care aparții. Sunt din București. Și adresa de livrare pe care o scrii in engleza poate să nu ajungă. Și când completezi la plata trebuie să scrii numărul de cont? As dori mai multe informații.

Răspuns Câştigător
| DennisW a răspuns:

Comenzile pe ALi sunt sigure. E bine sa te uiti la calificativele vanzatorilor si de cand sunt pe site.
Daca sunt probleme deschizi disputa (nu a ajuns produsul, e deteriorat, nu corespunde, etc) si in urma disputei recuperezi banii sau iti vor trimite alt produs.
Adresa o scrii in romana, asa ca nu ai probleme.
La plata trebuie numarul cardului si confirmarea cu numarul de siguranta de pe verso.
Pachetele vin la posta de care apartii daca au valoare sub 15 euro sau la oficiul 6 (parca) daca sunt supuse vamii si trebuie sa platesti.
Oricum, trebuie sa te inarmezi cu rabdare, sosirea pachetului poate dura si doua luni.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DennisW):

Deci daca au valoare sub 15 euro nu platesc nu stiu ce taxa.
Si completez cu numarul de card nu de cont.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DennisW):

Pe aplicatia de pe telefon nu ma lasa sa scriu adresa in romana, ci doar in engleza.

| DennisW a răspuns (pentru anonim_4396):

Foloseste site-ul de pe PC pentru detalii, apoi folosesti aplicatia de pe telefon.
Daca e sub 15 euro nu mai platesti nimic.
Nu ai treaba cu numarul de cont.