| Genevaaa a întrebat:

Cum fac unii oameni bani vanzand adidasi de firma (doar ca mai ieftini decat ii vezi in general)? Ei cum ii iau mai ieftini?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inselandu-i!
Cumapara fake-uri sis puen ca-s originali.
Este foarte riscant, fiindca pot fii dati pe mana Politiei si atunci fac puscarie pentru inselaciune.

| Genevaaa explică (pentru Violleta2022):

Nu. Unii au afaceri din asta si nu sunt fake uri. Nu vorbesc de gucci, dolce gabbana sau ce mai e. Ci de nike. Am vazut un site care intr adevar vindea adidasi fake care erau 800-1000 lei dar ei ii vindeau cu 250. Nu zic de genul ala de site uri. Sincer pe Instagram am vazut mai multe pagini legite.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Genevaaa):

Sunt furati!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Genevaaa):

Fake-uri sau furate. E atit de simplu. Uneori ajung fake-uri si in magazine aparent serioase, de-alde epantofi si nu numai.

| Genevaaa explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu e asa usor sa furi cate 10 perechi de adidasi scumpi.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Genevaaa):

Nu cate 10, ci cu sutele. Direct din fabrica. Nu se intampla doar la adidasi, ci la multe alte produse de gen (am avut ochelari Ray Ban Aviator, vreo 100 USD pretul oficial, luati cu vreo 5-10 dolari perechea, nu mai stiu cit dadeam; verificati la 4 magazine oficiale, inclusiv analizat la microscop, confirmat ca sunt originali - erau scosi din fabrica, pachetul de retail (tocul si carticica) erau contrafacute.

| gabicoo a răspuns:

Sunt contrafăcuți!

| Genevaaa explică (pentru gabicoo):

Nu. stiu ca sunt fake uri dar vorbesc la modul ca sunt legite si sunt vandute cam cu 50 sau mai mult ieftine, ceva de genul, chiar daca pretul intreg e 1000 lei. Stiu si pagini din alea dar eu nu spun de fake uri

| mentholinks a răspuns:

Pai e simplu, sunt furati de prin magazine, depozite, tiruri de marfa. In occident fura romanii la greu.