| costinvlad a întrebat:

Cum pot alege placa video? Care placa video are si conectare la 6pin si la 8pin? Ms. Funda. Imi tb pentru jocuri, cele mai noi, pret maxim 600-700 lei(nu am nev de mai mult de 2GB VRAM) si sa fie 128 bit.

Răspuns Câştigător
| PringAloe a răspuns:

Eu iti zic asa un sfat, daca vrei sa joci jocuri noi, si prin jocuri noi ma refer alea din 2013 in sus, si daca vrei sa le joci decent, si prin decent ma refer sa le joci pe grafica normala sau inalte ( adica nu pe low) ti-as sfatuii un gtx 950-960 de 4g, si daca nu ma insel cam atat ar costa. parca, sunt si alea GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 128bit si costa putin peste 700 lei. asa ca.

| costinvlad explică (pentru PringAloe):

Ms. Dar cu Sursa PC. Cum imi dau seama de ce conector este? Cred ca imi trebuie de 6 pin.

| PringAloe a răspuns (pentru costinvlad):

La asta nu prea stiu ce sa iti raspund, daca o sa cauti o placa anume cred ca arata sau spune ce conectori, cati, etc big grin