| AlexeyMan99 a întrebat:

Cum pot comanda cumparaturi la domiciliu? Contra cost, bineinteles. Am intrat pe siteul Kaufland si orasul meu nu se afla pe lista lor. Mega Image nu am in oras, iar la Lidl nu am vazut nimic. Pe Emag ar fi o solutie dar nu gasesc cateva alimente de baza (fructe, paine, legume) - pe motiv ca "incurand disponibile si la tine in oras".

11 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Încearcă să faci tu pâinea în casă ar fi cea mai sănătoasă cale decât cea din comerț. Sunt țărani care vând online produsele lor. Ceea ce am găsit:
https://www.pukkafood.ro/
Să iei în considerare că livrările vor avea întârziere!

| sierra1 a răspuns:

"Cum pot comanda cumparaturi la domiciliu? "

nu, doar produse, nu cumpărături.
Și a rămas din lista ta doar eMAG. pentru ce vezi la lidl, kaufland, faci o plimbăriță

| AlexeyMan99 explică (pentru sierra1):

Pai eu nu vreau sa risc sa fac aceasta "plimbăriță" din care pot sa iau virusul sa cand vin acasa sa i-l dau la bunica de 80 de ani cu sanatatea la pamant, de asta vreau sa comand produsele acasa, asa cum comand si pizza la domiciliu, de ce nu as putea comanda o paine?

| sierra1 a răspuns (pentru AlexeyMan99):

Du-te dom'le până la colțul străzii și ia-ți pita, nu te mai smiorcăi atâta (deja ai fi ajuns inapoi acasă)

| AlexMh a răspuns (pentru sierra1):

Din cauza mentalitatii asteia ca a ta nu da tara inainte si am ajuns la aproape 2000 de cazuri

| sierra1 a răspuns (pentru AlexMh):

" AlexMh a răspuns: Din cauza mentalitatii asteia ca a ta nu da tara inainte" - ete fleoșc!

ok, ia-ti tu pita online.

| Alverto a răspuns:

Nu poți contra cost, trebuie minim 5 lei și maxim 15-25 lei

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alverto):

Wut?

| AlexMh a răspuns:

Glovo sau orice alt curier de mancare, pana si taximetristii fac asta, totul contracost bineinteles.

| AlexeyMan99 explică (pentru AlexMh):

Acum incercat acum Glovo si Bringo, niciunul nu e disponibil la mine in oras.

| vlad1112 a răspuns:

Depinde din ce oraș ești, ai încercat Glovo? Cu Glovo poți comanda produse de la Kaufland.