| nusalex a întrebat:

Cum pot face transferuri din contul George Young de la BCR? Îmi spune că nu am varsta necesara.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa astepti sa mai cresti.

| Violleta2022 a răspuns:

Asa este!
Acest cont George Young este un cont cu servicii limitate, fiindca este doar pentru minori (14-18 ani).

Informatia este disponibila chiar pe siteul bancii:

"* Contul George Young este disponibil pentru tineri de la 14 ani și până la împlinirea vârstei de 18 ani. În primele 6 luni de la deschiderea contului beneficiezi de ZERO comision de administrare. Ulterior, dacă nu faci minim o tranzacție fără numerar în fiecare lună, comisionul de administrare va fi 8 Lei/lună. După împlinirea vârstei de 22 ani se adaugă și o condiție de încasare în cont a sumei de 1000 lei/lună.

** BCR nu percepe comisioane, dar unele bancomate sau POS-uri ale băncilor din străinătate percep comision. Te rugăm să verifici ecranele bancomatului sau POS-ului înainte de a aproba retragerile.

*** Comisionul livrare card la domiciliu este ZERO lei (până la data de 20.12. 2022)."

sursa:
https://www.bcr.ro/......neri/young

| ReddY25 a răspuns:

Mai asteapta sa treaca timpul

| blackann a răspuns:

Pt BCR trebuie sa ai peste 18 ani.