| vaSybuD1 a întrebat:

Cum sa invat arte martiale mixte daca aveti ceva tutoriale video conrete si foarte ajutataoare multumesc funda!

3 răspunsuri:
| PinkTerror a răspuns:

Nu face asta. Daca vrei sa te apuci de acest sport atunci cauta o sala, cu antrenor si ore organizate. acest tip de lupte este cel mai predispus la accidentari si singuri risti sa iti dai viata peste cap. Nu exista solutii usoare dar exista solutii care merg.

Cauta pe goolge sali din orasul tau. Apoi vezi care este cea mai buna, un bun ghid pot fi rezultatele sa campionate dar nu intotdeauna.

SI apoi vezi ce ti se potriveste. Doar pentru ca iti place un anumit gen nu inseamna ca esti si potrivit pentru el.

Eu oricum iti urez multa bafta si nu uita sa te distrezi.

| Ovidiu299 a răspuns:

Daca vrei sa inveti, du-te la un curs. Stai linist, nu costa foarte mult. Nu prea vad cum ai putea sa inveti doar uitandu-te la monitor si copiind ceea ce fac cei de acolo. Eventual ceva teorie.

| vaSybuD1 explică:

Nu conteaza eu VREAU SA LUPT! SA INVAT MAESTRIILE TECNICI LUPTII COMBINATE asa vreau! dc ati gasi ceva tutoriale. la mine in oras nu sunt adica nu este cine sa ma antreneze de aia tiam zis lasa fac de 7 luni arat cat de cat bine si ceaa ce e mai importat e ca fac curat nu iau cacaturi. de aia am zis dc aveti ceva tutoriale!