| fonosi a întrebat:

Cum sa vinzi ceva fara sa iei teapa? Daca e din acelasi oras e ok sa va intalniti fata in fata la un mall ceva? Dar daca e din alt oras cum se procedeaza?

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai daca este din acel oras, da. Fata in fata. Iti convine pretul, lui ii convine produsul, aia e.

Daca este ceva cu transport, in general iti plateste (pe card) si apoi tu trimiti pachetul sau ce ai de trimis. Sau vorbesti la curierat, trimite pachetul, ia banii si ii da lui. Iar el tie, pe baza de chitanta.