| Jenga a întrebat:

Cum se folosesc "select coupons " de pe aliexpress, se folosesc la reducere sau poti cumpara cu ei? Ajutoor!

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Selected coupons se folosesc decat in magazinele acelea; ai niste magazine speciale, si iti da o reducere ("considerabila in ideea lor"). Trebuie sa cauti magazinul, sa-ti iei de la ei ceva, dar intr-un minim de suma. De exemplu tu ai "selected coupon" de 5$ de la magazinul X. Trebuie sa te duci la magazinul X, apoi sa-ti pui ceva acolo de o suma minima (o sa iti spuna suma minima sub cupon, cred ca 20$ la 5$ sau 100$ sau...o sa vezi tu acolo, depinde de fiecare magazin) apoi iti pui in cos de suma respectiva, sa zicem 20. La finalizare ii dai "use coupons", apoi o sa-ti scada suma cuponului (exp 5$) si tu platesti restul (15$). Numerele sunt fictive, dar ideea este reala.

| ℓαυяα a răspuns:

Se folosesc doar la magazinele care accepta astfel de cupoane (Scrie la fiecare produs dacă pot fi folosite sau nu). Dacă nu ma înșel, ai reducere doi dolari la o comanda de cel puțin 15.

| frunzarescu a răspuns:

Dupa ce alegi sa cumperi de la respectivul magazin, jos iti apare optiunea "Apply AliExpress Coupon:". Daca ai cupon valid iti va apare acolo.
Este o extensie care se agauga in Chrome si iti gaseste cupoane sau reduceri pentru cusul de cumparaturi de la mai multe magazine online, nu numai aliexpress.
Mie mi-a gasit un cupon de reducere de 13USD pentru un telefon de 220 USD.
Extensia Chrome o instaleze de aici https://bit.ly/2MHrrwm