| Bernoullie a întrebat:

Cum va duceti imbracati in prima zi de scoala, cu tot cu incaltamintea? Veniti cu uniforma? La mine e obligatoriu.

Răspuns Câştigător
| TheRock17 a răspuns:

Si pe noi ne obliga de obicei diriga sa ne impracam in uniformna, bleah, dar noi no facem.
In prima zi eu o sa ma imbrac intr-o noua pereche de blugi, o bluza lunga si o pereche de tenisi.

9 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Si la mine uniforma e obligatorie.Eu mi-am achizitionat deja uniforma[intru in clasa a 8-a].Un sacou negru pe talie,o camasa dantelata pe dedesubt, o fusta deasupra genunchilor cu cativa nasturi mari in fata, niste pantofi negrii cu toc...big grin

| MenInShadow a răspuns:

Incepem scoala pe 12 si noua ne aduce uniformele pe 15, deci venim 3 zile imbracati cum vrem, dupa ziua de 15 venim in uniforma si noi

| mistikk a răspuns:

Pai si noi se presupune ca avem uniforme doar ca liceul meu e putin cam nehotarat momentan nu prea apar in discutie uniformele...asa ca am sa`mi iau o perche dde colanti negrii stil pantaloni o bluza maro cu flori multe pe ea cu o curea subtire si in picioare balerini sau o pereche de cizme perforate...

| BubblesDoubleS a răspuns:

Daca uniforma nu-i urata nu vad problema:-". Eh daca e obligatorie...A ai si fusta sau pantaloni la ei? Ehh asta mai poti schimba cu o pereche de blugi, sau pantaloni pana in solduri cu curea subtire si camasa bagata in pantaloni;)). Cravata ce mai ai.
Eu una.tot nu m-am hotarat cu ce ma duc...Mi-a luat mama deja uniforma;)). Da nea...nu-i obligatorie pfiuu mai scap de monotomie.;))
Deci daca-i obligatorie, repet pantalonii n-are nimica daca-i schimbi am mai vazut cazuri. Trebuie sa optezi pentru accesorii. Incearca la meli melo si accesories. Acolo-s cele mai faine :X.
Uite niste linkuri totusi cum te duci prima zi... Poate prima zi va fi excepetie totusi:
Http://lookbook.nu/ sigur gasesti aici.
http://weheartit.com/tag/accessories
http://weheartit.com/tag/fashion
Mai cauta si pe site-uri precum zara.com, hm.com, pullbear.com, asos.com, http://www.shopnastygal.com, etc gasesti cateva idei si pe acolo;)).
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Bafta la scoalaaa! Boboaca;))presupun

| beckham1 a răspuns:

Elegant...fara uniforma :p

| AnDyAnDy13 a răspuns:

Eu vin fara vesta, cu o camasa alba si niste jeansi, fara cravata. big grin

| Andr7687 a răspuns:

Eu am uniformasad Camasa alba, blugi negri(eu mi.am luat din aia pana:X) cravata albastra +ecuson si de incaltat ma duc cu nite adidasi gen ghetute... ps. nu sunt bascheti

| csi69 a răspuns:

Prima zi faci ce vrei nimic rau nu se va intamplahappy cu siguranta!

| georgiana25 a răspuns:

Eu intru in clasa a 9 a deci nu stiu sigur daca avem la liceu uniforma.Dar in prima zi o sa-mi iau o bluzita alba, niste pantaloni negri sau niste blugi, un sacou pe deasupra si niste balerini sau tenisi thinking