| Lowkee a întrebat:

Cum vand ceva pe NET? Adica sa zicem ca pun anunt pe okazii sau in alta parte si gasesc cumparator cu care ma inteleg. Pe urma cum fac sa ii trimit coletul si sa primesc banii? Si daca vand pe okazii, imi trebuie card bancar sau ceva de genu'?

3 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Poti vine pe orice site de profil, fie okazii, olx, tocmai sau alte site-uri mai mici, nu-ti trebuie card bancar(doar pentru okazii, la comisioane, sa-ti reincarci contul cu ceva bani ca sa poti adauga mai multe produse, asta in caz ca esti tu vanzatorul), dar in rest se poate lucra in sistem ramburs(plata la destinatie) fie prin curier sau posta(asta din nou, daca esti vanzator cand trimit coletul trebuie sa achiti o taxa de expedirere fie prin posta sau curier). Sper ca ti-am fost de folos, daca mai ai nevoie de alte detalii, nu ezita sa-mi spui.

| MyNameIsKLAUS a răspuns:

Te Duci La Posta Si Pui Adresa aluia

| scanappino a răspuns:

Nu trebuie nici un cont bancar. pui anuntul, omul te contacteaza sau face comanda pe site si u mergi cu produsul la posta ori curier. pui cu plata ramburs si astepti 2 zile sa ajunga coletul la el dupa care in maxim 1 zi mergi sa iei banii de la posta