| AnonimFaraPereche a întrebat:

Cum vi se pare Emag? E serios si sunt produse de calitate?

18 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns:

Eu comand cred ca de mai bine de 8 ani la ei si nu am avut niciodata probleme, produsele sunt de calitate si n-am avut surprize pana acum.

| Alfred0703 a răspuns:

Daca nu aveau legatura cu Depanero, Emag era cu usurinta cel mai bun site. Daca se strica ceva roaga-te sa nu ajunga la vreun incompetent de la depanero. Ai grija cu telefoanele, le trimiti cu display-ul defect si iti vine inapoi cu display-ul crapat si iti mai si anuleaza garantia. Noroc cu ANPC, m-a scapat de un display de 1000 de lei.

| Lioana a răspuns:

Da. E cel mai serios site de vânzări online.

| Victoria18 a răspuns:

Sunt de calitate... Dar comanda intarzie mai mult decat termenul afisat pe site. Plus ca am comandat o singura data de la ei si a fost un rucsac, mi-a venit alta culoare decat cea de pe site...

| AnonimFaraPereche explică (pentru Alfred0703):

Chiar ma gandeam sa-mi iau telefon de pe Emag, unul destul de scump.

| FaraNumePls a răspuns:

Un site bun, de încredere. Am cumparat multe electronice de acolo si nu numai!

| Alfred0703 a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Daca vrei sa stii ce am patit eu, da-mi mesaj.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De departe cel mai mare magazin online din tara
cum crezi ca au ajuns pana acolo?

| Adry05 a răspuns:

N-am avut niciodata nicio problema cu ei. Doar de bine.

| Sn4k3 a răspuns:

Nu, e printre cele mai bune site-uri de vanzari pentru ca au produse la mana a doua, care se strica in 2-3 zile si produsul vine dupa un an.

| Shimozukushiki a răspuns (pentru Alfred0703):

Dacă spui asta despre eMag înseamnă că nu ai auzit de Germanos/Allview, (o defecțiune tot așa cu display-ul dus la reparat (era în garanție), țipete, tras de timp mult, și abia în 3 săptămâni se rezolvă, dar cum? Cu display-ul spart, după ce au dat vina unul pe altul. Evident că tot ce se mai putea face cu telefonul ăla era să fie aruncat la gunoi, asta după ce „l-au reparat inteligenții" ăia.

| NuContNumele a răspuns:

Cea mai mare si cea mai proasta firma, zice ca iti vine comanda in 3 zile, in realitate vine in 7. Nu recomand sa dai comenzi. Mai bine te duci pana la ei si il cumperi in mana.

| OldSoul a răspuns:

Personal sunt multumit de serviciile EMAG.
Sunt ok, sunt seriosi.

Singurul lucru care ma dezamageste e ca practica si ei aceea "inselatorie" cu reduceri false, dar asta e, cu putina atentie prinzi si reduceri bune.

| AnonimFaraPereche explică (pentru Alfred0703):

Ce ai patit? : 0

| Superior a răspuns (pentru Lioana):

Sau cel mai prost? Care trimite colete desigilitate si prafuite cu cutia vai de mama lor chiar daca dai 10 milioane pe el si il cumperi de nou? Sau care trimite lucruri contrafacute? Sau care daca comanzi ceva iti trimite altceva cu eticheta? (am luat Star Ward Battlefront 2 si am primit 1 cu eticheta de 2, haha).

| Lioana a răspuns (pentru Superior):

Îmi pare rău de experiențele tale neplăcute dar poate serviciul de curierat e de vina nu expeditorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Se întâmplă din neatenție, eu am comandat o plăcuța de 8gb ram, am primit una de 4 și doar cu un telefon am primit un voucher reprezentând diferența de preț, nu mi-au cerut nici măcar să o trimit pe cea veche înapoi sau vreo dovadă că spun adevărul.

| Superior a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar ciudat este ca ei au produse contrafacute in stoc!