| Celcedanucelcecere a întrebat:

Daca am comandat ceva de la eMAG si am gresit numarul de telefon ce fac? trebuia sa vina comanda marti si abia ieri seara mi-am dat seama ca am gresit nr.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Resuna-i si spune-le ce ai facut. Ei iti vor da un numar de telefon de la firma de curierat si-i anunti care-i problema. In mod normal, daca ai dat adresa corecta n-ar trebui sa fie probleme.

| laptopnews a răspuns:

Ii suni si le spui de incident! Daca a plecat deja coletul, ceri nr. de AVB si numele firmei cu care a plecat si cel mai sigur suni la firma de curierat! succes!

| mixxjim a răspuns:

Suna la ei si spune-le. ei trimit produsele cu un curier si-i dau nr. de telefon. ala in general suna la acel telefon inainte sa se asigure ca e cineva acasa cand vine sa preia pachetul. daca a sunat la acel nr. si ala l-o fi repezit ca nu a comandat nimic e posibil sa nu mai vina, mai ales daca nu ai platit produsul. curierul nu sta sa faca cercetari, l-a returnat la eMAG daca s-a intamplat asa.

| Attomm98 a răspuns:

Mai bine anuleaza comanda si apoi fa-o din nou...

| Karola45 a răspuns:

Suna-i cat mai repede. vezi sa ai numarul comenzii undeva pe email