| mimi2000mimi a întrebat:

Daca am dat o comanda de pe un site prin posta romana cu ramburs si avizul pentru colet a sosit miercuri, care este termenul limita pana care as putea ridica pachetul? Il pot ridica marti?

Răspuns Câştigător
| plasticsmile a răspuns:

Coletul se poate ridica in 10 zile de la primirea acestuia, daca nu il ridici il trimite inapoi

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuia să îl ridici în următoarea zi, nu înțeleg de ce stai așa de mult să nu-ți pese de el?
Dacă în 10 zile nu-l ridici, va fi returnat iar tu vei intra în categoria clienților de rea credință!
Pa, pa.

| stlucian a răspuns:

10 zile de la sosirea coletullui! Vezi aici:
http://www.posta-romana.ro/......a-ie-.html
si calculeaza nu de cand a sosit avizul!
Oricum te incadrezi fiind vorba de zile lucratoare:D

| georgiana967 a răspuns:

Da,poti.Un colet sta la posta 10 zile, daca nu il ridici in termenul asta se intoarce la expeditor, deci in principiu marti il poti ridica.

| IonutzWoW a răspuns:

Limita maxima este de 10 zile, iar apoi il vor trimite inapoi.Deci da, il poti ridica marti

| mimi2000mimi explică:

Si, in general, cam pe la ce ora se inchide posta? pe la 16.00 sau pe la 18.00?