| mtw123 a întrebat:

Dacă am făcut o comandă pe hm pe 22 decembrie cam când ar veni cu sărbătorile astea?

Funda

4 răspunsuri:
| Nonameagain a răspuns:

Cu sarbatorile astea... greu de spus.
Am vazut la stiri ca au mii de colete inca nesortate (la firmele de expeditii). Nici ei nu stiu cand le vor expedia.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi de azi practic se lucreaza pana pe 31 dec, cand i au din nou oamenii concediu pînă pe data de 3 ianuarie cand toti reîncep munca pîna la minivacanța de paști. Deci posibil azi sau mîine sa primesti si tu coletul, depinde prin ce firmă de curierat vine, cargus sau fan curier stii exact ce firmă de curierat ti le aduce?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar ei ( firma de curierat) te sună cu 15 minute înainte sa ajungă la tine, trebuie sa stai acasa si să îi aștepti, sa ai buletinul la tine ca sa poata ei cand vin sa completeze datele tale din buletin. Esti fată sau băiat? Ce varsta ai? Multumesc.

| mtw123 explică (pentru CristiDinBucuresti):

O sa vina prin urgent cargus. M-am uitat pe site la comandă şi inca este in curs de procesare, iar pe site scrie că o comanda ajunge in 2-6 zile lucrătoare. Deci., nu cred că am noroc anul ăsta sa o pr imesc