| Erin28 a întrebat:

Daca ati face "Secret Santa" la scoala, ce cadou ati lua? Am nimerit biletelul unei fete pe care nu prea o cunosc, pentru ca avem alte anturaje si placeri. Ce cadou iei cand nu stii ce sa iei?

13 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Buna. Un set cu gel de dus, spuma de baie, chestii de genul. Sau un set micuț de make-up.

| Erin28 explică (pentru AnemonaP):

Multumesc foarte mult!
Multi colegi de-ai mei se gandisera sa ia o ghetuta decorativa de Craciun, pe care sa o umple cu dulciuri festive, multi se gandesc la Advent Calendar, dar colega mea tine cure de slabire dupa cure de slabire, si nu mananca dulciuri sau orice altceva care nu intra in programul ei de masa.
Multumesc mult! I idee foarte buna!

| florin926481f a răspuns (pentru AnemonaP):

Cred ca nimeni nu si-ar dori sa primeasca asa ceva.

| AnemonaP a răspuns (pentru florin926481f):

De ce nu? Eu personal aș aprecia. Decât să primesc ceva care să ajungă la gunoi sau într-un sertar și să nu l mai ating în viața mea, Prefer să primesc ceva mult să mai practic.

| Erin28 explică (pentru florin926481f):

De ce nu? Si eu sunt de parere ca lucrurile practoce si utile sunt mai bune decat cele neplacute sau inutile(haine cu numere mei mici sau care nu sunt pe gustul lor, si losta continua). As cumpara carti, dar stiu ca le-ar arunca, pentru ca nu îi place sa citeasca. Eu, una, chiar as aprecua daca as primi o carte, un cadou util si de buget.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai tu si ce varsta are colega ta? Îi poti lua un lanț sau niste cercei, gasesti seturi de cercei si lăntisor de argint foarte frumoase si la preturi bune, au la Avon, si cu siguranta o sa i placa, poti merge la Zara sau H&M si gasesti si acolo bijuterii si sunt unele cu litere îi poti lua ceva care incepe cu numele ei, initiala numelui.

| Lioana a răspuns:

O geanta sau o esarfa.

| Werrich a răspuns:

Eu as da un plic cu bani sa isi cumpere ceva frumos, decat sa nu ii placa si sa nu il poarte.

| Erin28 explică (pentru Werrich):

Asta e regula: nu avem voie sa dam bani

| Werrich a răspuns (pentru Erin28):

Esarfe, plușuri, gentuta unicorn, unicorn de pluș
https://carrefour.ro/produse/unicorn-de-plus-sezand-85-cm-alb-69-33526498

| Erin28 explică (pentru Werrich):

Multumesc!

| Cafeluț a răspuns:

O sanie/ren în miniatură sau un brăduț. Ceva colorat cu luminițe, ca să se vadă că-i cadou de "Secret Santa".