| PsyhoChild a întrebat:

Daca comand ceva de pe eMAG produsul achizitionat va veni prin curier la mine acasa? Cat costa transportul.

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oriunde ai fi platesti transportul daca nu cumperi un produs in valoare de peste 199 lei. Unele magazine afiliate eMag cer transport si pentru sume mai mari. Un prieten al meu a cumparat o hota cu peste 250 lei si i-au cerut 15 lei transport dar era de la o firma afiliata eMag.

| PsyhoChild explică (pentru Salontanul):

Apare pe site cat costa transportul...am cumparat un SPACER SPK-300 si costa 11 lei produsul si 14 lei transportul

| Salontanul a răspuns (pentru PsyhoChild):

Pai si daca ai stiut cat costa de ce ai mai intrebat?

| mudokins78 a răspuns:

Da! La tine acasă.
Coletul te va costa 25 lei. Succes.

| PsyhoChild explică (pentru mudokins78):

Eu vreau sa cumpar un microfon pentru skype care costa 13 lei.voi platii acei 13 lei pentru microfon si inca 25 pentru transport?
eu stau pe langa orasul Craiova

| PsyhoChild explică (pentru mudokins78):

Eu vreau sa cumpar un microfon pentru skype care costa 13 lei.voi platii acei 13 lei pentru microfon si inca 25 pentru transport?
eu stau pe langa orasul Craiova.
in cat timp ar ajunge transportul?

| LumiBo a răspuns (pentru PsyhoChild):

Poti spune sa vina la unele din punctele de colectare eMAG din Craiova si te duci tu sa il ridici ...astfel nu mai platesti transport. Posta mare din centru e

| PsyhoChild explică (pentru LumiBo):

Eu vreau sa il aduca la mine acasa...cand comand scriu strada si nr-ul casei mele?

| Ciubotariu_Teodora_1999 a răspuns:

Nu mai degraba te duci pana la punctul de livrare cand vine coletul decat sa platesti transportul? Zic si eu...

| PsyhoChild explică (pentru Ciubotariu_Teodora_1999):

Mi-e lene sa ma duc...eu stau intr-o comuna la 15-16 km de Craiova...

| Salontanul a răspuns (pentru Ciubotariu_Teodora_1999):

Aiurea! Doar daca te duci in magazin nu platesti transportul. In rest il platesti. Punctele de livrare sunt la oficiile postale si te costa pentru sume mici.

| PsyhoChild explică (pentru Salontanul):

Pai la produs scria ca transportul este 14 lei iar pe eMAG scria ca ce este sub 200 de lei este 25 de lei.pana la urma a fost 14 lei

| Salontanul a răspuns (pentru PsyhoChild):

Nu intelegi ca pe langa eMag pe acel site vand si alte magazine afiliate? Ai cumparat de la un alt magazin nu de la eMag si fiecare este cu politica lui. eMag trimite gratuit de la 199 lei in sus. Ti-am explicat ca un prieten al meu a cumparat o hota de pe acel site dar de la un magazin si a platit 15 lei pentru produs de 250 lei.