| Mimo2 a întrebat:

Daca comand de la eMAG si aleg sa ridic coletul de la posta, trebuie sa platesc produsul + transportul + inca ceva pentru ridicarea coletului de la posta?
Sau?
A facut cineva asa?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai trebuie sa platesti nimic altceva decat pretul produsului si transportul, daca acesta nu este gratuit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Platesti doar valoarea produsului afisat pe website. Daca insa valoarea produsului este mai mica de 200 lei, platesti si taxa de expediere, circa 15 lei.Pentru ridicarea coletului nu se percep taxe!

| Mimo2 explică (pentru anonim_4396):

Daca e mai mica de 50 de lei
Platesti 5 lei pentru expediere la posta romana!

| darkhell217 a răspuns:

Doar prin curier cred ca merge

| Adrian926a a răspuns:

La finalizarea comenzii alegi cum vrei sa ti se livreze coletul, poti alege sa il ridici de la cea mai apropiata posta, nu costa nimic pentru ca eMAG are contract cu posta romana, platesti doar coletul, o sa ai nevoie de buletin.

| MCICostin a răspuns:

Am avut eu o comandat acum cateva saptamani de 70 de lei cu "ridicare posta", atat au costat produsele, atat am platit si la posta.Nu cred ca vei plati nimic in plus.