| Corina34 a întrebat:

Daca comand de pe Ebay, platesc prin PayPal, mai trebuie sa platesc ceva la vama cand ajunge coletul? Multumesc!

2 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Nu mai platesti nimic, pretul transportului prin DHL sau orice alt curier presupune toate taxele incluse.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca comanzi din Europa (UE) nu. Coletul vine acasa sau la posta.
Daca comanzi din SUA vine la posta vamala. Depinde de cat de valoros e continutul coletului mai poti plati TVA si eventual vama. Dar pentru chestii ieftine nu se plateste nimic doar vreo 2 lei la posta.