| Mimo2 a întrebat:

Daca comand te pe Amazon.co.uk o boxă portabilă in cât timp ajunge in România dacă aleg:
- Standard Delivery. In cât timp ajunge și cu ce?
Unde ajunge coletul? De unde il ridic?
- Expedited Delivery. In cât timp ajunge și cu ce?
Unde ajunge coletul? De unde il ridic?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Coletul ajunge acasa la tine, sau daca etse prea greu, cei de la posta iti vor pune anunt in cutia postala, sa mergi sa ridic pachetul, de la sediul lor.
Standard delivery - inseamna ca pachetul este trimis cu posta normala si poate face 3-4 saptamani, ca pleaca din China.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca iei de pe co.uk, depinde de unde pleaca. Poate sa plece din UK, dar exista si posibilitatea sa iti vina din Germania sau alta tara UE. Oricum, nu ar trebui sa dureze mai mult de 10 zile lucratoare.

| Mimo2 explică (pentru GabiDumitrescu):

Boxa e una produsă de o firmă germană.
E posibil sa aiba in depozit in uk, dar e posibil sa vina si din Germania.
Acum, nu stiu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mimo2):

De oriunde ar pleca, cu standard delivery cel mai probabil o primesti la posta de care apartii. Oricum, nu o sa platesti vama, asta iti zic sigur.

| Ch0co a răspuns:

Colectul va ajunge in Romania(nu stiu exact pe ce cale), dupa care va fi preluat de o firma de transport din Romania care ti-l va aduce acasa. Acolo scrie Standard Delivery pentru UK (maxim 3 zile). In cazul Romaniei, poate sa iti vina si in 2 luni, pentru ca este complet o alta tara.