| pitesti a întrebat:

Daca, cumpar de la amanet aur pentru a-l da la shcimb cand imi cumpar bijuterii, exista posibilitatea sa il iau de la amanet cu 60 de lei si la magazin sa il considere 70 de lei gramul? nu ma refer exact la aceste valori doar ca ideewinking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, tu il cumperi cu 60 de lei si il dai pe altceva cam cu 50 sau mai putinsadmare profitori is astia asa-i?

2 răspunsuri:
| zeenath a răspuns:

Nu. Si ai grija ca eu am luat o data de la amanet, cica bratara de aur laughing) noroc ca m-am dus la bijutier mai apoi ca sa o verific in aceiasi zi, si.era doar suflata cu aur! m-am dus inapoi si mi-au returnat banii in aceiasi zi! Ai grija cand cumperi de la amanet! Totusi sunt unele bijuterii care iti accepta aurul daca este nou si mai trebuie sa platesti manopera la bijuteria aleasa.

| katty_8059 a răspuns:

Nupp nu oti fundita?