| anonim_4396 a întrebat:

Dacă cumpăr o baterie nouă de tel și nu o folosesc 5 luni, 8 luni o mai pot folosi? În magazin cum rezistă așa mult?

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Incarca-o 80% inainte, sau nu mai cumpara acum
daca e sub un anumit nivel, si se descarca minus nustiucat, atunci o baterie cu Litiu nu se mai poate incarca, iar orice baterie se descarca in timp, chiar daca nu e folosita, foarte lent dar se descarca

| Legion7X a răspuns (pentru Zuzu1991):

Ai dreptate o să o cumpăr la momentul potrivit sau imi iau altul.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Legion7X):

Da, si mai si scad preturilewinking

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă nici in magazin n-a stat 1-2 ani, sigur o poți folosi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O poti folosi

| AlinTanase a răspuns:

Ar trebui sa o tii la răcoare, la bateriile de laptop după ce o scoți din laptop și nu o folosești așa des trebuie sa o pui in frigider dar nu direct, într-o punguliță sau ceva deci presupun că așa trebuie și la telefon

| Ionut123987 a răspuns:

Dacă o ți în condiții normale e ok. Trebuie sa scrie pe ea cred cum trebuie păstrată. Și încearcă sa eviți locurile umede.

| Legion7X a răspuns (pentru Ionut123987):

Am înteles, cred că o cumpăr când se termină complet a mea...