| lucian820 a întrebat:

Daca cumpar prin easybox eMAG si coletul lipseste sau este furat, ce se intampla? Imi returneaza banii?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Teoretic da. Cand comand pentru easybox aleg varianta platii cu cardul direct de la easybox cu acel cod QR.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are nimeni acces la cod să îl fure. Astfel
furtul nu se întâmplă.

| Brizbriz a răspuns:

Pana acum nu am auzit niciodata de un colet lipsa sau furat la easybox
pur si simplu ei au un sistem de securitate cu, camere si e cam imposibil sa il pacalesti fara sa fii prins

iar, daca totusi se intampla, in mod SIGUR te despagubesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca exista dovezi in acest sens da. Daca easybox-ul a fost accesat prin cod, cel mai probabil ca nu avand in vedere ca tu esti singura persoana care ar fi trebuit sa aiba acces la acel cod.

| ZapucAnca a răspuns:

Ei, iete-te ca dupa 1 an mi s-a intamplat si mie, si nu de la eMAG, ci Sameday EasyBox.

M-am deplasat la easybox si atata tupeu sa-mi lase coletul GOL si cu urme de desfacere. Superb nu? De 1 sapt jumate sunt pasata ca o minge de ping pong intre Sameday si elefant.ro

| Ciucky a răspuns:

Cam asta este solutia celor de la Emag, eu am patit-o de curand, am gasit doar un plic gol, rupt, in easybox. Nu ii intereseaza ca se fura produsele din colete, decat sa investigheze prefera sa plateasca pentru paguba, fara sa faca prea mare valva. Eu unul nu mai am incredere in Emag/Samaday