| Nume231 a întrebat:

Dacă cumpăr tutun de pe Emag, îmi trebuie ceva buletin când vine?
Daca da, puteți să îmi să îmi spuneți un magazin online care nu mi-l cere?
Nu îmi place să dau buletinul la curieri.

2 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Ieri am primit un pachet prin curierul Postei Romane. Mi-a cerut Buletinul si inclusiv Codul Numeric. M-am opus, dar șoferul mi-a zis ca daca nu dau codul numeric nu le intra banii in Cont.

| Teodora11 a răspuns:

Bună. De obicei, când vine vorba despre lucruri pe care le pot folosi persoanele de +18 se cere un buletin. Acesta este doar pentru a se verifica anul nașterii, pentru a vedea că aveți +18 ani.