| TheMadKing a întrebat:

Daca cumpar un telefon de 200 dolari de pe Aliexpress taxele vamale le platesc odata ce cumpar telefonul?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbește cu vânzătorul, și spune-i să nu declare decât o sumă de 20 de dolari. Scapi ca Jerry de Tom, cu metoda asta. laughing)

Numai sa nu fie nesimțit și sa calce acordul. Sa zică ca face, și de fapt îți pune suma reala. Așa chiar nu merită deloc să cumperi de acolo. Dacă e de treabă o va face, dacă nu... Pana mea.

Mult succes! Sper să-ți ajute "poanta". laughing

| AdrianMurgu a răspuns:

Taxele vamale le platesti cand ridici telefonul, de obicei taxa costa undeva la 5% din pretul coletului