| wolfves a întrebat:

Daca cumperi haine/pantofi de pe un site, le poti returna? Cum se returneaza daca au fost platite la livrare?
Ma gandeam sa imi cumpar unele daca imi place cum arata, dar s-ar putea sa nu imi placa cum vin pe mine (sau la pantofi sa nu imi vina/sa nu fie comozi).

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca le cumperi de pe site-urile romanesti, intai citesti termenii si conditiile lor, ca sa te asiguri ca le poti returna.
Daca sunt site-uri internationale este foarte greu, ca te costa enorm plata postei internationale sa returnezi un produs, plata pe care o suporti tu.
Incaltamintea este bine sa ti-o cumperi din magazin, pe probate, ca-n 90% din cazuri, risti sa nu-ti placacalitatea, sa nu se potriveasca masura, sau sa nu-ti placa cum sta pe picior.