| agtgr a întrebat:

Daca imi comand ceva de pe Altex sambata si va veni in 1-2 zile lucratoare, cand va veni? Luni, marti, miercuri?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate veni joi sau vineri, depinde de Altex cand pregateste comanda si de curier cand ajunge in zona ta, ca ei nu vin numai pentru tine, daca curierul mai are si alti clienti vine repede, daca nu asteapta l, el te va suna inainte de a veni la tine sa vada daca esti acasa, si i ti spune el ora cand ajunge, sau il poti intreba tu, cu aproximatie la ce oră ajunge ti? Si el o sa zica, peste o oră sau in jur de ora 15.

| Frank51 a răspuns:

Cel târziu marți. De ce ai inclus miercuri în ecuație? laughing

| romeo78 a răspuns:

Dacă este pus pe curier luni dimineață cu primul camion care pleacă în cursă, marți, în funcție de distanță poate ajunge.
Dar, dacă comanda este ambalată și trimisă cu camionul de seară sau de a doua zi, poate ajunge miercuri.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Excluzând ziua de azi, care nu este zi lucrătoare, ar trebui să vină marți sau miercuri.

| greyyhatt111 a răspuns:

Coletul va veni ori luni, ori marti, daca coletul este livrat cu Cargus iti poate veni si in zilele de Sambata, depinde de zona de acoperire a firmei de curierat