| anonim_4396 a întrebat:

Daca merg la cumparaturi imbracata in hainele sau pantofii de la un magazin anume piuie sistemul antifurt chiar daca nu am nici o eticheta, care este motivul si cum pot evita acest fapt?

2 răspunsuri:
| einsteinchen a răspuns:

Inseamna ca primul magazin nu a dezactivat eticheta antifurt (RF tag). Du-te inapoi la acel magazin si spune-le problema ta, asta daca nu le-ai cumparat mai demult.
O a doua varianta este sa cauti pe Google diferitele modele de etichete antifurt si sa vezi daca nu exista si pe produsele tale, urmand a le inlatura.

| ItIsAlright a răspuns:

Astea se dezactiveaza cand le cumperi, le i-a cestia aia care piuie si gata. Normal capoti intra a doua oara in magazin imbracata cu haine de acolo.