| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu-mi place un produs de la EMAG pot sa-l dau inapoi sa imi dea banii sau numai sa-l schimb?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Poți și ei vor restitui suma. Ai formular pe site.
Evident, trebuie să te afli în interiorul termenului pentru care acceptă returul (30 de zile), iar produsul trebuie să fie așa cum l-ai primit, la cutie și cu toate accesoriile.
E testat, chiar mi-au dat banii înapoi.

http://www.emag.ro/info/30-de-zile-drept-de-retur
http://www.emag.ro/info/form/retur

6 răspunsuri:
| Catalin0486 a răspuns:

In 14 zile calendaristice de la data cumpararii, DA! happy Vezi pe site ca au date de contact, ia legatura cu ei si intreaba-i cum sa procedezi.

| dannyel86 a răspuns:

Se poate returna produsul si primi suma de bani inapoi daca, din orice motive, in termen de 10-15 zile (depinde de vanzator - vezi pe site) nu iti place ceea ce ai cumparat sau vrei altceva in schimb. Dupa cele 10 - 15 zile, produsul poate fi reparat, schimbat si, in ultima instanta, poti primi banii inapoi numai in caz de defectiune din fabrica, acesta aflandu-se in garantie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa ceri si banii inapoi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti da si bani inapoi dar returul produsului il platesti tu. Abia dupa doua sau trei saptamani vezi banii. Deci dupa cele 10 zile sau cat spun ei acolo, ai dreptul sa returnezi produsul, dar platesti tu curierul.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Poti, dar in termen de 30 de zile si nu trebuie sa fie stricat, sa ai ambalajul in care a venit si toate accesoriile.

| PeFuga a răspuns:

Da, ai acest drept pentru produsele cumpărate online. Pentru produsele cumpărate din magazine fizice nuse aplica decât daca au defecte produsele.