| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa cumpar de la Selgros imi trebuie card din ala de client, ca la Metro? Sau merge si fara?

12 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Da ai nevoie, pentru ca de sunt facute pentru persoane juridice (firme). Deci pentru ati face card trebuie sa ai o societate. De exemplu in Iasi au facut si unele Asociatii de proprietari si au dat la persoanele din blocurile respective (buna idee) laughing

| fszfox a răspuns (pentru ikram):

La metro si selgros e mai liniste mai liber mai, atat doar ca iti trebuie legitimatie sunt pe okazii persoane care au firma si va pot trece pe firma lor ca si colaboratori astfel va pot elibera legitimatii... daca nu gasiti pe okazii cautand cartela metro, va pot ajuta eu f

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ai nevoie de legitimatie.

| EUSIATIT a răspuns:

Din cite stiu eu da iti trebuie dar pti face o smecherie intri in magazin si ti faci cumparaturi si la casa vb cu un client care are card iti cumpara el si tu cind iesi ii dai banii eu asa am facut ma invatat cineva si a mers.[incearca ]iti calculeaza cumparaturile pe chitanta separata

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Da, ai nevoie de legitimatie de client, dar ti-o poti face acolo, pe loc, la intrare. Iti trebuie doar buletinul.

| fszfox a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Dupa cum am gasit un raspuns pe aceeasi tema nu se mai pot face legitimatiipe o zi vezi sursa http://forum.softpedia.com/....../index.php

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru fszfox):

Eu am fost anul trecut la Selgros si mi-a facut legitimatia pe loc. Deci, avand deja legitimatie, chiar nu mai stiu cum functioneaza ACUM sistemul. Uita-te si tu din ce data e raspunsul meu. In atatea luni putea sa se si desfiinteze, nu numai sa schimbe modalitatea de acces.

| Leea1234 a răspuns:

Da!
acum nu mai stiu care sunt regulile!
eu stiu ca am intrat cu legitimatia verisoarei mele, si la casa, mi-au facut factura ca persoana fizica!
asta s-a intamplat in 2003!
acum, poate s-au schimbat regulile!

| florar a răspuns:

Deci, si la sel gross si la metro poti ruga pe cineva sa intri pe carul lui, acolo, la coada. se obisnuieste.

| Brigitta a răspuns:

Da, ai nevoiebig grin

cami
| cami a răspuns:

Da... Metro si Selgros -s-au gasit astia mai repede cu cartele. Dar lasa ca de-aia s-au mai construit si Baumax-ul, Kaufland-ul, Billa, Real, Practiker, sunt destule.

| frida0purple a răspuns:

Da, ai nevoie.
E o porcarie chestia asta cu legitimatia.