| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa trimit un laptop in Nigeria cum o pot face si in cat timp va ajunge acolo?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Curier / posta

Nigeria insa? De ce ai vrea sa trimiti un laptop acolo? Daca vrei sa il vinzi si te a contactat un nigerian e teapa 100%

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Nu e teapa, e un prieten, eu m-am oferit sa i-l trimit.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Poate ar trebui sa intelegi ca Nigeria este o tara care practica scam-ul la nivel international.

De asemenea ar trebui sa te gandesti de ce sa cumpere unul un calculator din Romania si nu din alta parte.

Dupa ce o sa incepi sa intrii in discutii cu scamer-ul o sa vezi ca incep sa apara probleme cu plata.

Asa se intampla de fiecare data. Pt ca nu vrea sa il cumpere de la tine, vrea sa te faca sa il trimiti eventual el platind doar transportul.

In fine. Bafta. Desi cred ca esti doar a victima a scamului.