| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa vand ceva pe net cum procedez? De exemplu,vreau sa vand un telefon,l-am pus pe un site, am gasit clientul, mai departe trebuie sa ma duc la posta sau la curier cu telefonul? Funda pentru cine ma lamureste!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Suni la curier, zici ca vrei sa trimiti ceva cu plata ramburs, vine acasa iti ia telefonul si apoi va veni acasa sa iti aduca banii

3 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Trimite prin poșta, dar nu prea e cam sigur poate nu îți va trimite bani, dar dacă nu poți suna la poliție nu îți face griji. happy.
O zi bună!

| MoarteaRevine a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu clientul sa gasiti un loc unde te vei gasi cu el pentru ati cumpara telefonul ( a fost exemplu tau cu telefonul ).

| anonim_4396 explică (pentru MoarteaRevine):

Nu se poate asa pentru ca e distanta prea mare...din cauza asta am pus intrebarea.