| Irimia_Andrei_1997_ashK a întrebat:

Dau funda! In urma cu o zi am comandat pe alieexpress, iar astazi de dimineata mi-am luat si aplicatia pe telefon.
Am injur de 27 de articole, iar 12 dintre ele mi-au venit "confirm order received" si fara sa imi dau seama, eram la volan si nu am mai citit, am crezut ca trebuie sa confirm comanda (in sensul ca vreau sa vina si ca sun de acord...), in schimb am citit apoi mai bine si am observat ca apesi confirma doar daca produs a venit...
Cineva? Poate sa ma ajute, sa ma lamureasca si cam ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Vlad_Raicu_1996 a răspuns:

Stai linistit. Comanda ta a fost deja trimisa si nu mai poate fii anulata/marcata ca livrat. O să-şi continue drumul normal până in România.

2 răspunsuri:
| Voicu_Rus_1948 a răspuns:

Buna seara!
Eu cred ca ar trebui ca in cel mai scurt timp sa luati legatura telefonica cu furnizorul si sa-i explicati situatia (greseala).
Cred ca e usor de verificat faptul ca marfa nu a ajuns inca la dvs. daca se cauta pas cu pas pe traseul de distributie.
Daca imi permiteti, v-as face o mica critica, nu legata de acea greseala care i se poate intampla oricui ci in legatura cu faptul ca erati la volan si pe internet in acelasi timp. E o greseala de mare risc pentru. dvs, si cei din jur...

| Violleta2022 a răspuns:

Pai confirm comanda, ca vrei sa o dai si apoi platesti, ca nu ti se trimite nbimic daca nu plateti totul in avans.
Aliexpress nu este un site romanesc si nimic nu pleaca neplatit d ela ei.