| DavidAntonio a întrebat:

Dau funda! Salut TPU! Mi-am luat o placa video de pe olx si baiatul ala a pus-o astazi la posta.Cand va ajunge coletul eu fiind in Piatra-Neamt si el in Berbesti judetul Valcea?

Răspuns Câştigător
| GouDidodino a răspuns:

O sa ajunga marți

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca tu stai in resedinta de judet o sa ajunga mai repede decat daca stateai intr-o comuna. Marti ar trebui sa ajunga dar nu se stie niciodata, mie in ultimul timp imi intarzie cu o zi toate coletele, s-o fi schimbat, cine stie. Dar poti sa afli foarte usor cand ajunge coletul. Cere-i poza cu chitanta de la posta, pe chitanta apare in stanga la mijloc un nr de format din 13 caractere care trebuie sa inceapa cu CP, CV sau LN. Nr ala in introduci pe site-ul postei (cauti pe google posta romana track) si iti arata in ce stadiu e coletul.

| sierra1 a răspuns:

Mai degrabă miercuri-joi, doar vorbim de poșta română nu de dhl

| Catrice a răspuns:

Frate, e weekend.
Ai răbdare pana săptămâna viitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posta romana? Cred ca de crăciun primești coletul. Mai bine opta pentru DHL, Cargus, Nemo. Sunt atâtea firme de curierat. Nu mai am încredere în posta romana.

| Pandicornita a răspuns:

Depinde de curiee si vehicul, avand in vedere ca suntem in Romania.

Funda?

| GouDidodino a răspuns (pentru Pandicornita):

Funda pentru ce? Omul a zis ca a pus-o la posta, nu prin curier