| AvalohAlyn a întrebat:

De ce is chestii asa scumpe la KFC? Vor sa faca profit urias si servind putin la oameni, ma refer ca au crescut preturile si meniurile lor nu contin mari sau multe chestii..Inseamna ca KFC sunt foarte lacomi de bani.Nu stiu cum e cu Mc Donald's dar probabil e la fel.Bani foarte multi sa iasa si ei sa manance de multi bani dar cat mai putin.
Intrebarea mea este:Merita sa mananci la KFC sau MC (ocazional) sau mai bine la alte fast food-uri mai rentabile?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

În general nu merită sa maninci la fast food, deoarece mincarea tip fastfood este periculoasa pentru sanatate, gîndeste te in primul rînd ei nu schimbă uleiul in care prăjesc cartofii carnea etc, acel ulei re încins de zeci de ori este cancer, apoi mincarea de la fast food nu i ti tine de foame nu i ti asigură nimic, te îngrasi repede, intr-adevar multi mincăm la mec, la Kfc de poftă datorită reclamelor dar nu ca aceea este cea mai sanatoasa mincare, iar preturile sunt foarte mari dai 50 lei pe un meniu in kfc este enorm.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Au de gând să facă mulți bani...
Și eu cred că la oricare dintre ele ar fi ok