| Furnicuta000 a întrebat:

De ce nu mai ofera eMAG livrare gratuita la comenzi mai mari de 100 lei? Sunt firme mai mici decat eMAG care ofera livrare gratuita si la comenzi mai mici (nu neaparat de electronice). Ma refer doar la eMAG nu la celelalte firme de pe platforma.

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Pentru ca au devenit lacomi.Si-au facut renume ca sunt seriosi, in caz de situatii cand obiectele vandute au probleme le inlocuiesc si lumea apeleaza tot la ei asa ca de ce sa nu profite.Tu nu ai face la fel?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca isi permit sa nu ofere... serviciile costa

| aXy99 a răspuns:

Cumpara de la alte magazine online. Eu asa fac. Mereu calculez si pretul de transport, iar daca magazinul celalalt nu e dubios, iau de acolo daca e mai ieftin.

| Digikey a răspuns:

Prefer sa platesc transportul si sa fie o firma de curierat buna nu aiureli gratis unde iti dau o firma de morti de foame ca sameday si iti vin produsele dupa o saptamana.

| Furnicuta000 explică (pentru Digikey):

Eu in ultimul timp am comandat multe lucruri de pe diverse site-uri si am primit prin diverse firme de curierat (inclusiv Sameday) si doar Fan a intarziat o zi fata de celelalte (in functie de data la care a fost expediat de firma respectiva)...

| Marbea a răspuns:

Fiecare magazin procedeaza cum crede, posibil ca a constatat ca nu este profitabil pentru afacere.

| Furnicuta000 explică (pentru Marbea):

Dar eMAG are profit mult mai mare acum decat avea pe vremea cand nu cerea taxe de livrare si procesare...

| Marbea a răspuns (pentru Furnicuta000):

Da, asa e dar acum are clienti multi si isi permite sa-i mai trieze, nu e ca unul nou venit pe piata care vrea sa traga clienti si merge in pierdere.

| Bingoo a răspuns:

La fel si mie, am avut 200 de lei fix cu tot cu transport...