| anonim_4396 a întrebat:

De unde pot cumpara pensule profesionale pentru pictura in Bucuresti?

6 răspunsuri:
| www a răspuns:

Hanul cu tei.

| Bloo2 a răspuns:

Hanul cu tei big grin pe lipscani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista la gara de nord un pagazin, cred ca este cel mai mare magazin de acuarela si panza de desenat din Bucuresti, profesionisti.

| ellutza a răspuns:

In Irlanda am fost uimita sa vad in mai toate librariile raion " Art & and hobby". Au absolut orice de la pensoane si pensule din par de veverita, panze, placaje diferite dimensiuni si modele, uleiuri, tempera, culori cerat, o nebunie! Si toate ca toate dar sunt cu mult mai ieftine decat in Romania.

| iarmaroc a răspuns:

Sunt 4 magazine in gangul hanul cu tei/lipscani

| artistique a răspuns:

Magazinul online www.artistique.ro este un proiect comun al magazinelor Rembrandt Art Centre, Rembrandt Graphic Centre si Pebeo. Toate trei avand puncte de vanzare in Bucuresti, str. Lipscani, nr. 63-65 (Hanul cu Tei). Cele trei magazine au un punct de vanzare comun in Cluj, fiind cel mai mare magazin specializat in materiale pentru grafica, arhitectura, pictura si hobby din Transilvania (Str. Universitatii 3 la subsol).
Va punem la dispozitie prestigioase marci, precum: Talens (Rembrandt, Van Gogh, Amsterdam, Decorfin), Derwent (producatoare de materiale pentru desen, instrumente de scris si accesorii cu renume mondial), Pebeo (Setacolor, Setasilk, Vitrea160, Porcelaine150, Panze, culori acrilice, culori ulei etc.), Letraset (Tria si Promarker - markere profesionale si accesorii destinate nevoilor creative ale designerilor, elevilor, artistilor)