| User252426 a întrebat:

De unde pot cumpăra un magnet de cam 16cm lungime, 8cm lățime și 3cm înălțime?

Răspuns Câştigător
| User252426 explică:

Faci din tabla de aluminiu, cu foarfeca de tabla.

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti poti face dintr-o bucata de otel de marimea dorita,
Bucata de otel se introduce in camp magnetic continuu puternic.
Campul magnetic poate fi un alt magnet permanent sau un camp electromagnetic continuu (produs de o bobina (solenoid) incapatoare, prin care se trece curent continuu.

| User252426 explică (pentru Bula):

Eu vr să cumpăr

| Bula a răspuns (pentru User252426):

Greu.
Nu stiu pentru ce-ti trebuie, dar magneti mari gasesti in difuzoare mari, stricate.

| User252426 explică (pentru Bula):

Am găsit pe amazon.it(stau în Italia)

| Bula a răspuns (pentru User252426):

Cu transportul poate vei avea probleme, fiindca poate da peste cap aparatura din jur (daca nu este ambalat special, cu ecranare magnetica).

| User252426 explică (pentru Bula):

Dacă pun magnetul sub mașina de slot acolo unde are alea butoanele, va deregla mașina de slot și va plătii?

| Bula a răspuns (pentru User252426):

Nu. Poate va strica masina si o vei plati proprietarului.

| User252426 explică (pentru Bula):

Doar cu jammer merge?

| User252426 explică (pentru Bula):

Am văzut la știri că cineva a pus magnetul undeva și îi pica numai tablouri la Book Of Ra Deluxe

| Bula a răspuns (pentru User252426):

Tu crezi orice de la stiri? laughing

| User252426 explică (pentru Bula):

Poate este adevărată asta cu magnetul.

| User252426 explică (pentru Bula):

Dar jammere de unde iau?

| Bula a răspuns (pentru User252426):

Faci cu mana ta, tai cu foarfeca de tabla din tabla de aluminiu.

| User252426 explică (pentru User252426):

Faci din tabla de aluminiu, cu foarfeca de tabla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La sex shop.