| AnonimFaraPereche a întrebat:

De unde pot lua de pe net parfumuri originale, in special de la Calvin Klein?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Emag, Aoro, elefant, parfumeria.ro.

| relian a răspuns:

Cumperi direct de la ei, adica de la firma, orice firma are si steuri online prin care vand. Daca nu vrei sau nu poti de la ei, cauta pe ebay, acolo gasesti sigur si sigur cumperi ce descriu aia car fi acel produs.Nu cumpara produse care nu au descriere de oriunde ai lua. Ebay are avantajul ca sunt cei mai seriosi, bine cel mai bun ar fi sa cumperi direct de la firma dar nu stiu daca aia livreaza in RO.Aici este chestia, nu cred ca aia vand in ro chiar daca este online.Ramane sa cauti pe ebay dar ebay america.Sau daca ai o cunstinta si vina in vacanta in RO mai simplu.
Ce arata unia pe aici siteuri romanesti eu unu nu-s as crede nici daca ar garanta fabricantu laughingnuma acu 2 zile am auzit o stire la un post de radio din RO la Magic FM ascultam muzica si aia mai dau stiri asa 3-5 minute si ce au auzit acolo stiam dar nici chiar asa laughing.Au zis ca toate produsele care ajung in RO din afara au exact acelasi ambalaj ca si in locul de unde prpovine dar continutu este f slab calitativ laughing adica pe afara e vopsit gardu, inauntru leopardu.Deci au zis la radio stire.Asta este valabil si pentru produsele romanesti, au spus atunci cand apare un produs nou, se face reclama, produseu are un ambalaj si corespunde reclamei si ambalajului. Dupa ce oamenii au vazut ca vanzarea este ok dau buleala, adica produsul a fost ok numai la inceput.Cam astea se intampla in RO.Deci poti cumpara din RO dar vorba ta sunt alea originale? Sau mai bine spus sunt ele de calitatea celor de la fabrica mama? Se pare ca nu sunt, raspunsul l-am auzit chiar din gura romanilor de la radio, aia u preluat stirea de undeva, nu cred ca au bagat-o de la ei.

| AnonimFaraPereche explică (pentru relian):

Este adevarat, tu vorbesti despre diferenta calitatii produselor dintre piata de vest si cea de est a Europei.

| Wr3nch a răspuns:

Aoro,Sephora,Elefant,etc

| AnonimFaraPereche explică (pentru Wr3nch):

Am gasit si eu site-urile astea, dar am garantia ca sunt originale?

| readytofly a răspuns:

Daca citesti review-uri in legatura cu Aoro, Elefant si parfumeria.ro vei vedea ca uneori iti trimit produsul bun, alteori este lungit sau contrafacut. Ce iti recomand eu pentru parfumuri originale e sa iei din zona libera de la Aeroport sau din portul Constanta