| DonarisDona a întrebat:

De unde pot lua vopsea pentru geaca neagra de piele intoarsa? E piele de antilopa

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De la chimicale. Se gaseste ceva in niste sticlute mici: https://www.google.ro/......ps?/search
Poti s-o dai cu un burete.

| CuriousStuff a răspuns:

Cel mai probabil o s-o strici. (nu cred ca e piele de antilopa laughing e piele de vaca sau poate cal, animale mari care se sacrifica mereu) poti sa cauti o vopsitorie pentru piele sau o tabacarie si sa intrebi acolo.

| DonarisDona explică (pentru CuriousStuff):

Nu-i cumparata din Romania ci din afara si e de foarte mult timp si as vrea sa o inoiesc.
asta-i problema ca nu prea sunt in orasul meu tabacari, vopsitorii

| CuriousStuff a răspuns (pentru DonarisDona):

Daca chiar e geaca de piele e pacat sa o strici incercand tu sa o vopsesti. Poti sa incerci, dar eu, sincer, nu as risca. Acum decizia e a ta.

| DonarisDona explică (pentru CuriousStuff):

Mie-mi trebuie decat acea vopsea care cica-i speciala si o voi duce la o persoana care se pricepe la asa ceva si tot acea persoana mi-a zis sa caut

| CuriousStuff a răspuns (pentru DonarisDona):

Atunci ar trebui acea persoana sa stie exace ce si de unde sa sa o cumperi. Ma gandesc ca si acele vopsele sunt de calitati diferite. Scuze pentru ca te cicalesc dar am si eu o geaca de piele de vreo 2 ani (tanara) si pur si simplu o iubesc, i-am schimbat captuseala, o tin in puf... Am eu chichita mea cu gecile de piele. De aia nu vreau sa o strici. happy