| daiana_9356 a întrebat:

De unde pot sa fac rost de icre negre adevarate?

Răspuns Câştigător
| Iura2012 a răspuns:

Icrele negre provin de la pestii din familia sturionilor:morunul, cega, nisetrul si pastruga. Icrele de manciuria provin de la somon si sunt rosii- nu de la orice specie de somon, ci doar de la cei din Pacific din zona peninsulei Kamcheatka si insula Sakhalin.

| Iura2012 a răspuns (pentru Iura2012):

Am eu icre rosii din pacific, ambalate in fabrica din sahalin.46 ron/cutie, 140 g, 0745.792.152

19 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti gasi in jurul Deltei Dunarii, de la pescari, sau cumprei din magazine de specialitate piscicola, ne-preparate (se mai numesc si "icre de Manciuria", daca bine stiu).

| murik a răspuns:

Incearca la magazinele de deicatese din Bucuresti, Delicateria Traiteur http://www.delicateria.ro/, si s-a mai deschis un boutiqe Beaujolais Traiteur, pe Str. Maria Rosetti Nr. 24, sect 2, la intersectia cu Nicolae Filipescu, http://www.traiteur.ro - site-ul e under constr. PS. pe langa icre mai gasesti si alte minunatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Icre negre, sint negre si se gasesc si la metro sau carrefour la borcanel si sint foarte scumpe, daca veti un pret acceptabil, fi sigura ca nu sint adevarate. icrele de manciuria sint rosii.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am nevoie de informatii despre icre negre!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil din adzerbaidjanhappy

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Metro

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dintre astia care se ofera sa-ti procure, peste 75% sunt tzepari.

| Iura2012 a răspuns:

Am eu icre rosii din pacific, ambalate in fabrica din sahalin.46 ron/cutie, 140 g, 0745.792.152.Am si negre, 80 ron/cutie, 110g cutia., Ambalaj din sticla