| Costel_Constantin_2000 a întrebat:

De unde se cumpara marfa pentru un magazin? De unde isi procura magazinele produsele? Gen sucuri si chestii de genul.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Unele marfuri sunt distribuite direct de reprezentantii producatorului, deci trebuie sa fie contactati direct producatorii sau distribuitorii locali /zonali.
Alte marfuri se pot achizitiona de la lanturi de magazine en-gros, cum sunt "Selgros" sau "Metro".

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt marile magazine engros: Metro, Selgros, Carrefour, etc. Mai sunt, apoi, distribuitorii ambulanti. Cum deschizi, cum apare unul. Te poti duce la un magazin mai vechi si sa intrebi: cine va aduce aia, celalata? Cauti si pe net! Exemplu: http://bit.ly/2x0EGl2 Iti alegi un distribuitor din zona.

| Violleta2022 a răspuns:

De la fabricile care le produc, avand contracte cu ei si depinzand strict de cantitatati mari si contracte clare.

| Cristi1305 a răspuns:

Pai depinde, multi cumpara de la un fel de supermarket-uri care se ocupa cu asta, si de acolo se cumpara in cantitati mari la un pret foarte mic! De exemplu "supeco" (nu fac reclama, doar am dat exemplu)