Întrebare recomandată | Anonimm30 a întrebat:

Deci am facut o mare prostie. Am returnat un produs de la eMAG pentru voucher. Eu am crezut ca voi primi voucher la mana dar de fapt e electronic voucher, nu am card nimic. Ce sa fac? Am doar seria de la voucher. Cumpar cu seria sau cum, nu am folosit niciodata

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Da, la plata bagi voucher-ul si scade valoarea din totalul de plata. Este o sectiune speciala unde bagi codul inainte sa platesti.

8 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Dupa ce ai pus produsul in cos si mergi mai departe, pana sa dai plata ai optiunea de a adauga un card cadou/vaucher...etc.

| zilog a răspuns:

Sa nu mai renunti la produse de la eMAG pentru ca in spatele lor sunt firme oameni care au si ei copii acasa si trebuie sa le dea de maincare
din banii pe care ii castiga de la vanzarea produsului respectiv
si tu daca renunti la x scaun fotoliu pat perna ce ai luat tu de acolo
omul asta care sa chinuit sa il importe sa faca firma si sa il puna pe eMAG moare de foame
daca nu este vandut chiar de eMAG ci este vandut de o firmulita mica de buzunar

| Anonimm30 explică (pentru zilog):

Nu este adevarat. Sunt 2 categorii de curieri, cei ce livreaza si cei care ridic coletul returnat, amandoi primesc acelasi salariu

| zilog a răspuns (pentru Anonimm30):

NU MA REFER LA CURIERI! MA REFER la firme ca si a mea care eu cumpar niste scaune si paturi de masaj din china
le transport in ro le impachetez special pentru tine ti-le trimit prin EMAG
SI TU MI-LE RETURNEZI asa ca așa vrea mușchiul tau
aici ma enerveaza pe mine oamenii care imi trimit asa fara nici un motiv paturile de masaj inapii

eu ma bucuram ca au intrat niste bani in cont m-am dus am luat mici si bere la copii iar acum trebuie sa iti inapoiez banii.
ma refer daca obiectul era vandut prin intermediul EMAG dar de catre o firma bibabum babum srl

| Anonimm30 explică (pentru zilog):

Pai e normal daca nu-mi convine produsul, il returnez. Asta e lumea moderna, crezi ca sunt singurul care a returnat. si in plus acel obiect returnat poate fi din nou cumparat dar mai ieftin.

| zilog a răspuns (pentru Anonimm30):

Nu ești singurul care a returnat eu aici vorbeam retoric in speranța că o să vadă cât mai multă lume
și o să se gândească de acum încolo că nu e frumos să returneze produse când este vorba de o firmuliță mică de apartament ce nu își permite magazin și vinde și ea prin eMAG.
că de tine personal nu îmi pasă ca ai dat tu un produs înapoi
pe mine mă interesează să constientizez cât mai multa lume ca nu este frumos sa înapoieze produse când vine vorba de mici afaceri care abia vand si ei cate un obiect din cand in cand prin eMAG.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si care e marea prostie?
Da, bagi codul si iti reduce din ce cumperi

| Denisa0954 a răspuns:

Cand dai comanda pe eMAG ai o sectiune pentru voucher si acolo pui acel cod