| BibiMariana2 a întrebat:

Deci vreau sa mi comand ceva de pe Aliexpress. Vreau sa va întreb dacă comanda îmi va veni prin posta vamala sau locală, țin sa Menționez ca locuiesc in județul Caras-Severin la țara/sat.La voi cum au venit? P.S dați niste sfaturi despre ce ar trebui sa știu la prima comanda.Dau funda la cel mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
| Fărănume2504 a răspuns:

Buna! fac destule comenzi pe Aliexpress. Si eu stau la sat si imi aduce postasul pachetele ( daca sunt mici, cu o valoare mica) sau merg la posta sa le ridic ( pachetele mari).

1 răspuns:
| M1989 a răspuns:

Buna. Am o prietena care face comenzi de pe Aliexpreess. Si comenzile vin vamal si cu ridicare personala. Nu iti vin prin posta acasa. Si in plus posibil sa mai apara si alte costuri la vama pe langa ce ai platit tu la comanda online.