| le2 a întrebat:

Din cate stiu Fan Courier livreaza de la 9:00 la 17:00
doar ca sediul e deschis pana la 20:00.Asta inseamna ca daca curierul nu apuca sa livreze tot pana la 5 lasa la sediu si poti sa te duci pana la 8 ca sa ridici?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Curierul va livra la timp, daca va găsi pe cineva acasă. Vei fi contactat telefonic, pentru a stabili ora. De obicei, te sună cu 20-30 min înainte de a ajunge la tine. Dacă tu nu îl poți primi, iar el e ocupat între orele pe care le propui tu, atunci roagă-l să lase coletul la sediul firmei, fiindcă vei merge tu să ți-l ridici.
Dacă nu-i spui, e posibil să nu ți-l lase la sediu, în ziua respectivă, ci să rămână în mașina lui, până a doua zi, când va porni din nou pe traseu, cu livrările la domiciliu.
Eu zic să suni la sediu și să-i întrebi dacă coletul tău se află acolo și dacă poți veni să ți-l ridici.

2 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Coletul ramane in masina la curier.

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Nu... pana la 8 asi sorteaza si ei coletele pentru a doua zi.cum sant vzitele la spital trebuie sa fie liberi fara public...