| numiPASA a întrebat:

Doresc sa achizitionez un laptop. Stiu totul despre el, dar este o mica problema, doresc sa il cumpar din magazin, cu toti banii, dar nu am 18 ani, dar am buletin.
Am dreptul sa achizitionez in acest fel?

2 răspunsuri:
| evostyle7 a răspuns:

Poti merge linistit sa ti`l achizitionezi.
Vanzatorul nu are dreptul sa te chestioneze asupra varstei, doar in cazul tutunului, bauturilor alcoolice si eventual a produselor din sex-shopuri.
Ma gandesc doar sa nu fie vreo problema la actul de garantie. Dar atat timp cat ai buletin, e ok. Bafta.

| AliceIDK a răspuns:

Din cate stiu eu, nu prea se poate. Ia un parinte/tutore cu tine care va stii ce este de facut. Este50%50 sa iei un computer, dar depinde si de magazin!