| anonim_4396 a întrebat:

E sigur site-ul OLX.ro? Eu as vrea sa cumpar un telefon de pe acel site, si as vrea sa stiu daca e posibil sa imi iau vreo teapa chiar daca are Livrare cu verificare acel produs si la ce sa fiu atent happy

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

La livrarea cu verificare este sigura treaba. Adica in momentul cand vine curierul, tu poti sa ii ceri curierului sa-ti deschida coletul, sa il vezi, sa il analizezi, sa il vreifici iar daca ti se pare ceva ciudat il poti da la returnarea lui. Verifica-l daca este exact ca in imaginea de pe OLX si vezi daca totul merge asa cum trebuie... daca se aprinde telefonul, daca merg butoanele pe care le are si daca nu are stricaciuni prin sistemul de operare. Adica sa nu se aprinda sau sa se aprinda dar sa nu mearga touch-ul sau sa se blocheze in timpul folosirii...

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Site-ul, da. Utilizatorii, ba.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Site ul OLX e doar un site de anunturi, conteaza de la cine cumperi, poti avea noroc sau ghinion

| kar1GaNNN a răspuns:

Astepti pana ti-l aduce acasa, si il rogi pe cel de la care ai cumparat produsul sa iti prezinte telefonul sa vezi daca este in stare buna de functionare.
Daca crezi ca totul e bine ii dai bani si peace.