| matrix100 a întrebat:

Erau in trecut pentru tigari un fel de pipe din plastic in care se introducea tigara si se tragea prin pipa aia. Avea rolul de a filtra substantele cancerigene din tigara. Are cineva idee cum se numesc si de unde se cumpara? Multumesc

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sipca/mustiuc pentru tigara si o gasesti in tutungerii sau pe net: https://goo.gl/ciH2aP

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Se numesc ''tigaret'', si nu trebuiesc facute din plastic, ci din lemn. Efectul de filtrare a fost si este foarte mic. Se poate face la strung, iti recomand sa faci din lemn de cires.

| marimarya a răspuns:

Http://bit.ly/2xWpdR7 cu siguranta gasesti aici tot ce ai nevoie